Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy grafik studentów Pracowni Technik Wklęsłodrukowych (Kierownik Pracowni: dr hab. Alicja Habisiak-Matczak, Asystent: mgr Oskar Gorzkiewicz) na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Wystawa zatytułowana Metal is cool! zostanie otwarta 17 października 2017 r. o godz. 15:15 w Galerii Pod Napięciem ( Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, Politechnika Łódzka, ul. Stefanowskiego 18/22 budynek a10) Ekspozycja będzie czynna do 26 listopada 2017 r.

galeriapodnapieciem.asp.lodz.pl

facebook.com

***

Na wystawie prezentowane będą prace graficzne zrealizowane w technikach wklęsłodrukowych, takich jak akwatinta, akwaforta, odprysk czy miękki werniks oraz w technikach eksperymentalnych, z zastosowaniem niekonwencjonalnych matryc, nie tylko metalowych... Pracownia Technik Wklęsłodrukowych powstała w 1971 roku jako Pracownia Technik Metalowych – jej twórcą był prof. Leszek Rózga. Jego następcą był prof. Andrzej Kabała, który prowadził te Pracownię od 1994 roku, a następnie w 1998 roku Pracownię objął prof. Krzysztof Wawrzyniak. Jego wychowankami są obecnie prowadzący Pracownię dr hab. Alicja Habisiak-Matczak oraz mgr Oskar Gorzkiewicz. Wystawa dedykowana jest pamięci Profesora Krzysztofa Wawrzyniaka w rocznicę jego odejścia.
Niniejsza wystawa jest prezentacją najnowszych prac zrealizowanych przez studentów III, IV i V roku, pokazane zostaną też książki artystyczne oraz fragmenty dyplomów. Są to prace czarno-białe jak i barwne, oprócz prac pełnowymiarowych będzie można zobaczyć także miniatury graficzne.

dr hab. Alicja Habisiak-Matczak