Konkursy zewnętrzne

0
 • miniatura
  Filename: Fotofestiwal.png
  Size: 162.87 KB

Weź udział w naborze projektów i dołącz do grona artystek i artystów 23. edycji Fotofestiwalu.

Fotofestiwal – Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi ogłasza nabór projektów w ramach Fotofestiwal Open Call 2024. Prace można przesyłać do 15.12.2023 r. Formuła konkursu jest otwarta i nie zakłada ograniczeń tematycznych, wiekowych ani geograficznych.

Jeśli Twój projekt zostanie wybrany do finałowej szóstki, Fotofestiwal zaproponuje Ci: 

 • wystawę podczas 23. edycji Fotofestiwalu (ponad 20.000 widzów);
 • budżet na produkcję (i pełne wsparcie techniczne) – 500€;
 • honorarium artystyczne – 400€;
 • zakwaterowanie na główny weekend festiwalu;
 • zwrot kosztów podróży do 200€;
 • promocję przed, w trakcie i po zakończeniu festiwalu. 

Fotofestiwal Open Call daje możliwość zaprezentowania swojego projektu szerokiej publiczności Fotofestiwalu – Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi, którego najbliższa, 23. edycja odbędzie się w czerwcu 2024 r.

Fotofestiwal poszukuje artystów o wyjątkowych osobowościach i projektów prezentujących odważne wizje. W Jury zasiadają specjaliści i specjalistki z najważniejszych na świecie mediów i instytucji fotograficznych.

Termin przyjmowania zgłoszeń do 15.12.2023 r.

Zgłoszenia są przyjmowane poprzez platformę Picter → site.picter.com

Fotofestiwal powstał w 2001 roku jako jedno z pierwszych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Od tego czasu stał się jednym z najważniejszych i największych festiwali fotograficznych w Europie Środkowej, ale jego podstawowa misja nie zmieniła się. Prezentuje różne oblicza fotografii, mówi poprzez fotografię o ważnych kwestiach społecznych i artystycznych, zapoznaje publiczność z nieoczywistym pięknem i wyjątkową historią Łodzi, organizując wystawy w niesamowitych przestrzeniach poprzemysłowych miasta.

do góry