• plakat.jpg
    Filename: plakat.jpg
    Filename: miniatura.jpg

Miło nam poinformować, że Olga Żukowska - dyplomantka Pracowni Technik Łączonych prowadzonej przez prof. Sławomira Ćwieka, zdobyła nagrodę Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na XI Biennale Grafiki Studenckiej w Poznaniu. Do wystawy konkursowej zakwalifikowało się także dwóch studentów Katedry Grafiki Artystycznej: Igor Kociński oraz Adam Lipman.

Gratulujemy!

***

XI edycja Biennale Grafiki Studenckiej w Poznaniu przypadła w setną rocznicę działalności poznańskiej grupy Bunt założonej w 1918 roku. Do grupy należeli artyści, którzy tworzyli przede wszystkim w technikach graficznych, zwłaszcza linorycie. Artyści Buntu podejmowali tematy społecznie zaangażowane, wpisujące się w dyskusję o możliwości tworzenia nowej, lepszej rzeczywistości, krytycznie odnoszące się do ówczesnych czasów. Podejmowali treści utylitarne, wychodzące poza lokalne sprawy. Reprezentowali nurt sztuki awangardowej opartej o chęć „przebudowywania świata”. XI edycja Biennale Grafiki Studenckiej pod tytułem „Bunt” to przede wszystkim ważne wydarzenie artystyczne. Zwraca uwagę na wartość postawy, która nie przyjmuje pasywnej akceptacji, wchodzi w dyskusję z otoczeniem, jednocześnie dostarcza nowych twórczych idei i graficznych rozwiązań. Konkurs pozwala na wyłonienie ciekawych sposobów interpretacji świata, daje możliwość dyskusji na temat roli grafiki w kontekście kształtowania się nowych zjawisk kultury i relacji formy wypowiedzi twórczej wobec inicjatyw społecznych.