Miło nam poinformować, że Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi znalazła się na II miejscu w corocznym zestawieniu najlepszych dyplomów, którego twórcą jest portal „FONT nie czcionka”.

Prace dyplomowe w zestawieniu „Dyplomy FNC 2020”:

• Olga Krzak, „Siedziska modułowe z przeznaczeniem dla wnętrz publicznych”
    Promotor: dr hab. Andrzej Reński, prof. uczelni
  • Paulina Adamowska, „Ilustrowany atlas architektury brutalistycznej w Polsce”
    Promotor: prof. dr hab. Sławomir Kosmynka
  • Ewelina Klimik, „Namokro. Biżuteria pod prysznic”
    Promotor: dr hab. Monika Krygier, prof. uczelni
  • Gabriela Patro, „PRZYSZŁOŚĆ rodzi Przeszłość – publikacja odnosząca się do tradycyjnych zawodów rzemieślniczych w celu ich promocji oraz kultywowania”
    Promotor: dr hab. Krzysztof Tyczkowski, prof. uczelni
  • Hanna Wojciechowska, „Kim jestem? Kolekcja ubiorów inspirowana twórczością Stanisława Ignacego Witkiewicza”
    Promotor: dr Michał Szulc
  • Kamila Borys, „Opracowanie graficzne materiałów promocyjnych miasta Białegostoku”
    Promotor: prof. dr hab. Sławomir Kosmynka
  • Michał Bernasiak, „Projekt adaptacji historycznej zabudowy letniskowej na dom jednorodzinny w Łasku-Kolumnie”
    Promotor: dr Łukasz Nawrot

Głównymi celami przeglądu jest promocja młodych, polskich twórców oraz zidentyfikowanie obecnie kształtujących się trendów.

Naszym absolwentom oraz ich promotorom serdecznie gratulujemy!