Założone wiosną ubiegłego roku Koło Naukowe Druku Wypukłego zaprasza na swoją pierwszą wystawę grafiki.
W Galerii Amcor przy ul. Aleksandrowskiej 55 trwa „Wystawa 16. Konkursu na małą formę graficzną”. Ekspozycję zakończy uroczysty finisaż, który odbędzie się 23 stycznia 2025 (czwartek) o godz. 18.00.
Dziesiąta, jubileuszowa wystawa TEXHIBITION w Budapeszcie prezentuje m.in. prace studentów i nauczycieli Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Ekspozycja będąca częścią międzynarodowej wystawy wzornictwa Design Without Borders, podkreśla różnorodność polskiego wzornictwa tekstyliów – od żakardów po ręczne nadruki.
Już 10 lutego 2025 r. w prestiżowej galerii Taller Experimental de Gráfica de La Habana na Kubie odbędzie się wystawa grafiki cyfrowej dra hab. Roberta Jundo, prof. uczelni. Wystawa zatytułowana „Trabajar” zaprezentuje najnowsze prace artysty, które eksplorują tematykę pracy i jej roli w współczesnym społeczeństwie.
Wystawa „Prospekty” dr hab. Alicji Habisiak-Matczak, prof. uczelni przeniesie widza w świat nieoczywistych przestrzeni i wielowymiarowych form. Autorka zaprasza oglądających do wykreowanych surrealistycznych przestrzeni budowanych światłem i rytmami elementów architektonicznych. Tematem wystawy jest urbanistyka zabytkowych i nowoczesnych miast, ujęta w autorskich perspektywach.
„Life on Mars – Slana Camp” to wystawa dra hab. Tomasza Matuszaka, prof. uczelni wieńcząca rok obchodów 40. rocznicy powstania Galerii Wschodniej, jednego z najdłużej działających niezależnych ośrodków kulturotwórczych w Polsce. Jest to ostatnia z bogatego programu wystaw jubileuszowych, który obejmował liczne prezentacje indywidualne i projekty zbiorowe.
12 grudnia 2024 r. o godz. 19.30 w Łodzi odbędzie się wystawa malarstwa i grafiki "Jerzy Nowosielski i Jan Tarasin oraz zaproszeni artyści".
Nazwa instalacji POWER PLANT Kamili Szejnoch nawiązuje do potęgi natury – jej prymatu nad teoriami i ideologiami stworzonymi przez człowieka. Prezentowane eksponaty, jak i monumentalna przestrzeń hali pofabrycznej tworzą swoiste „miejsce mocy”, nasuwając skojarzenia ze sferą sacrum. Ma to przenieść punkt ciężkości na potencjał świata przyrody, a może nawet dokonać symbolicznej „transformacji energetycznej”.
„Morskie opowieści” to wyjątkowa wystawa biżuterii, rzeźby i grafiki inspirowanej morzem, oceanem, wodą oraz morskimi stworzeniami.
Kiedy w rozmowie wspominam, że to w dzieciństwie po raz pierwszy zetknęłam się z twórczością Marka Hłaski czy Wiesława Myśliwskiego, często spotykam się ze zdziwieniem i uwagą, że „przecież nie jest to literatura dla dzieci”. Ja jednak wierzę, że słowa odnajdują nas dokładnie wtedy, kiedy ich potrzebujemy. Wówczas, lata temu, w małym miasteczku, to właśnie ich słowa przygotowywały mnie na spotkanie z wielkim światem i prawdziwym życiem – na specyficzną szarość i pesymizm wielkiego miasta, na smutek, radość, miłość, i codzienność życia w Polsce.
W Galerii Koncept PKO Banku Polskiego w budynku Bramy Miasta w Łodzi. Już w najbliższy czwartek, 28 listopada 2024 roku o godz. 18.00 odbędzie się w wystawa „Izabela Walczak. Wokół tkaniny”. Ekspozycja obejmuje kolekcję eksperymentalnych tkanin i obiektów artystki, z których część pokazywana jest premierowo.
Już 29 listopada 2024 r. o godz. 19.30 w Galerii Madame Chromatique w Łodzi odbędzie się wystawa retrospektywna malarstwa plenerowego „OSIEKI 1998/2024”, której kuratorem dr hab. Robert Jundo, prof. uczelni. Jest to przegląd prac z lat 1998-2024 rok.
„Plenery osieckie, zainaugurowane w 1963 roku jako «Międzynarodowe Spotkania Artystów, Krytyków i Teoretyków Sztuki», stały się jedną z najważniejszych platform wymiany myśli i doświadczeń w powojennej sztuce polskiej. Ta inicjatywa, zapoczątkowana przez Mariana Bogusza z warszawskiej galerii „Krzywe Koło” oraz Jerzego Fedorowicza, zgromadziła na swoich łamach wielu znakomitych artystów i krytyków, takich jak Tadeusz Kantor, Henryk Stażewski, Erna Rosenstein czy Jonasz Stern.