Wystawa „Percepcje” odbywająca się w ramach wydarzenia Eco Make 2024 „STORIES”. zaprezentuje prace studentów i nauczycieli akademickich Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Wystawa „Trudno odkrywać, jacy jesteśmy” łączy działania z zakresu sztuk wizualnych i literatury z aktywizmem na rzecz zwierząt pozaludzkich.
Wystawa „Smutn* lepszego świata nie zbuduję” w Akademickim Centrum Designu powstała we współpracy z Agatą Zbylut, polską artystką wizualną, fotografką, feministką i wykładowczynią Akademii Sztuki w Szczecinie.
Wystawa „Things That Matter” w Akademickim Centrum Designu prezentuje prace zrealizowane przez osoby studenckie z II roku fotografii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Prezentowane prace powstały w Instytucie Fotografii i Multimediów w ramach zajęć „Klasyczne tematy fotografii”.
Już 6 września 2024 r. o godz. 18.00 w Akademickim Centrum Designu otworzy się wystawa „Mikroklimat”. Ekspozycja powstała pod opieką kuratorską Aleksandry Miklas, Zuzanny Rymkiewicz oraz Justyny Wojsz z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego.
Zapraszamy na wystawę „Localhost”, która otworzy się 28 czerwca 2024 r. o godz. 19:00 w Akademickim Centrum Designu, prezentującą prace dyplomowe Instytutu Fotografii i Multimediów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Wystawa „Na grzybobraniu” skupia prace biżuteryjne studentów, nauczycieli akademickich i absolwentów Instytutu Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Motywem przewodnim wystawy jest las – intrygujący, osobliwy i tajemniczy.
W Akademickim Centrum Designu w czasie Nocy Muzeów otworzy się wystawa „Connecting threads. Unique Textile Studio and its Guests”, prezentująca prace prowadzących Pracownię Tkaniny Unikatowej Wydziału Sztuk Projektowych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi - dr hab. Izabeli Wyrwy i prof. Włodzimierza Cygana.
„Skład chemiczny naszej krwi jest pokrewny składowi chemicznemu morza z początków świata, morza, z którego pierwsze żywe komórki i pierwsze wielokomórkowce czerpały tlen i inne elementy potrzebne do życia”.
Od 24 maja 2024 r. w Akademickim Centrum Designu będzie można oglądać wystawę prac studentów z Pracowni Identyfikacji Graficznej I° Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, które zrealizowane zostały pod kierunkiem dra Przemysława Hajka.
Dywan to wyrób rzemieślniczy, jeden z najstarszych w naszej cywilizacji. W Łodzi wpisany jest w tkankę miasta od ponad 120 lat. Wystawa „Łódzki dywan. Sztuka – rzemiosło – przemysł” jest próbą odpowiedzi na pytanie, czy przedmiot codziennego użytku może być osobisty poprzez nadanie mu nowego charakteru i dodatkowych funkcji, jednocześnie pozostawiając jego rozpoznawalne wartości.
5 kwietnia (w piątek) o godzinie 18:00 w Akademickim Centrum Designu w Łodzi odbędzie się wernisaż wystawy "Miejsca żywe i wyobrażone", będącej częścią cyklu "Design w procesie".