Dyrektor Instytutu Architektury Wnętrz:
dr hab. Robert Sobański, prof. uczelni
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Kierownicy pracowni:
Pracownia Działania Artystyczne dla Wnętrz – prof. Marek Sak
Pracownia Działania Artystyczne dla Krajobrazu – prof. Marek Sak
Pracownia Projektowania Przestrzeni dla Rozrywki i Rekreacji – dr hab. Bartosz Hunger, prof. uczelni
Pracownia Projektowania Wnętrz Użyteczności Publicznej – dr hab. Rafał Lamorski, prof. uczelni
Pracownia Projektowania Przestrzeni Publicznych i Struktur Wielkopowierzchniowych – dr hab. Andrzej Wachowicz, prof. uczelni
Pracownia Projektowania Wnętrz w Obiektach Historycznych – dr hab. Robert Sobański, prof. uczelni
Pracownia Projektowania Wnętrz Uniwersalnych – dr Rafał Szrajber
Pracownia Podsaw Projektowania Wnętrz Mieszkalnych – dr hab. Łukasz Nawrot
Pracownia Projektowania Przestrzeni Performatywnych – dr Katarzyna Lewoc
Pracownia Projektowania Przestrzeni i Obiektów Wirtualnych dla Gier – dr Rafał Szrajber
Pok. 2
parter, pawilon B
ul. Wojska Polskiego 121
Jolanta Wojtasik
+48 42 254 75 25
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Godziny przyjęć:
poniedziałek: 10.00 – 13.00
wtorek: 10.00 – 13.00
środa – nieczynne
czwartek: 10.00 – 13.00
piątek: 10.00 – 13.00
studia stacjonarne I i II stopnia
Studia na kierunku architektura wnętrz mają na celu wykształcenie projektantów posiadających odpowiednią wiedzę i umiejętności potrzebne do profesjonalnego projektowania wnętrz mieszkalnych, biurowych, użyteczności publicznej oraz specjalnego przeznaczenia.
Program studiów obejmuje stopniowe wprowadzenie w trudne zagadnienia kompozycji architektonicznej, ergonomii, psychologii koloru, projektowania form przestrzennych, dekoratorstwa, wyposażenia wnętrz, komponowania zieleni we wnętrzach, designu i wreszcie pełnych projektów wnętrz opartych na analizie układów funkcjonalnych.
Absolwent otrzymuje gruntowną wiedzę i umiejętności w zakresie świadomego i odpowiedzialnego oddziaływania na najbliższe otoczenie człowieka związanego z kształtowaniem wnętrz budynków o różnych funkcjach, a także kształtowania plastycznego form użytkowych, architektury wystawienniczej, rzeźby kameralnej, iluminacji artystycznej i meblarstwa. Jest przygotowany do zespołowej i indywidualnej pracy projektowej oraz do organizowania działalności projektowej w zawodzie architekta wnętrz.
Studia na kierunku Architektura Wnętrz skierowane są do osób, dla których przestrzeń zamknięta w obiekcie architektonicznym może być obszarem kreacji artystycznej, jak również do tych, którzy interesują się związkami współczesnego wzornictwa z architekturą. Program studiów został tak skonstruowany w taki sposób aby podczas toku studiów słuchacze mogli rozwinąć swoje zainteresowania i poprzeć je zarówno wiedzą teoretyczną jak i umiejętnościami praktycznymi. Celem studiów jest wykształcenie architektów wnętrz dysponujących odpowiednią wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi do profesjonalnego projektowania zróżnicowanych wnętrz o różnym przeznaczeniu, w tym mieszkalnych, biurowych, użyteczności publicznej oraz specjalnego przeznaczenia.
Program dwustopniowych studiów stacjonarnych obejmuje na pierwszym stopniu zagadnienia wprowadzające studentów w zagadnienia związane z kompozycją architektoniczną, zagadnieniami konstruowania programów funkcjonalnych, ergonomii, psychologii koloru, projektowania form przestrzennych, dekoratorstwa, wyposażenia wnętrz, komponowania przestrzeni zielonych, w zakresie niezbędnym do wykonania projektów wnętrzarskich na poziomie licencjackim. Na drugim stopniu kształcenia uzyskana wiedza jest poszerzana o bardziej złożone zagadnienia techniczne i realizację projektów wnętrz o większej kubaturze. Nasi studenci mają możliwość uczestnictwa w wielu prestiżowych konkursach, które dają możliwość wspólpracy z branżowym rynkiem związanym z przyszłym zawodem.
Po ukończeniu całego procesu kształcenia absolwent kierunku architektura wnętrz otrzymuje gruntowną wiedzę i umiejętności w zakresie świadomego i odpowiedzialnego kształtowania najbliższego otoczenia człowieka, związanego z kreacją wnętrz budynków o różnych funkcjach, a także tworzenia plastycznych form użytkowych, architektury wystawienniczej, rzeźby kameralnej, iluminacji artystycznej i meblarstwa. Jest przygotowany do zespołowej i indywidualnej pracy projektowej oraz do podjęcia samodzielnej działalności projektowej w zawodzie architekta wnętrz.
KIERUNEK ARCHITEKTURA WNĘTRZ
studia I stopnia
pracownie projektowe:
Pracownia projektowania wnętrz użyteczności publicznej
Pracownia projektowania wnętrz uniwersalnych
Pracownia podstaw projektowania wnętrz mieszkalnych
Pracownia projektowania przestrzeni performatywnych
studia II stopnia
pracownie projektowe:
Pracownia projektowania przestrzeni dla rozrywki i rekreacji
Pracownia projektowania przestrzeni publicznych i struktur wielkopowierzchniowych
Pracownia projektowania wnętrz mieszkalnych
Pracownia projektowania przestrzeni i obiektów wirtualnych dla gier