Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy prof. Anny Regimowicz-Korytowskiej, który odbędzie się 15 listopada 2017 (środa) o godz.13.00 w Galerii Look (ul. Wojska Polskiego 121, Centrum Promocji Mody, II piętro). Ekspozycja będzie czynna do 7 grudnia 2017 r.

***

Anna Regimowicz-Korytowska – absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu). Obecnie przekazuje swą wiedzę i doświadczenie, prowadząc Pracownię Projektowania Ubioru w rodzimej uczelni, gdzie uzyskała tytuł profesora nadzw. UAP.

Od 20 lat prezentuje swoje wizje artystyczne w Autorskiej Galerii Ubioru, tworząc głównie na zamówienie projekty indywidualne i kolekcje limitowane. Jej prace były wystawiane między innymi w Tokio, Londynie, Dusseldorfie, Sofii.

Tworzy ubiory głównie z jedwabi naturalnych, nadając im nowy, niepowtarzalny charakter, wprowadzając własnoręcznie malowane elementy graficzne oraz nowe sposoby wykończeń i preparowania tkaniny. Z powodzeniem podejmuje tematy związane z wizerunkiem scenicznym. Realizowała kostiumy do sztuk teatralnych: „Osiem kobiet” w Teatrze Polskim w Bydgoszczy czy do „Balu manekinów” w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku.

Większość zrealizowanych przez projektantkę kolekcji można obejrzeć na stronie internetowej: korytowska.pl.