Zakłady

Filename: miniatura.jpg
  • plakat.jpg
    Filename: plakat.jpg

JM Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi prof. Jolanta Rudzka Habisiak serdecznie zaprasza na wystawę „DWA ŚWIATY TKANINY”, prezentującą prace studentów i absolwentów Katedry Druku na Tkaninie oraz Pracowni Obiektu do Wnętrza, Dywanu i Gobelinu z Katedry Tkaniny Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Czas trwania wystawy: 10-31.05.2019

KATEDRA DRUKU

Katedra Druku Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi jest jedną z najstarszych komórek w Uczelni. W strukturze Katedry funkcjonuje pięć autorskich pracowni: Pracownia Projektowania Druku na Tkaninie I i II, Pracownia Tkaniny Unikatowej, Pracownia Interdyscyplinarnych Działań Tekstylnych, Pracownia Realizacyjno-Doświadczalna.

Wystawa prezentuje wybrane prace studentów i absolwentów z pierwszego i drugiego stopnia kształcenia. Prace są przykładem różnorodnych koncepcji artystycznych spełniających odmienne funkcje związane z ubiorem, wnętrzem i unikatowymi kreacjami pretendującymi do formy paneau, instalacji, obrazu.

Realizacje tkanin oparte są na eksperymentowaniu szeroko pojętym warsztatem druku ze świadomym wykorzystaniem technologii w wypowiedzi artystycznej. Prezentowane na wystawie prace definiują indywidualną wizualizację myśli zawartej w koncepcji artystycznej. Są nośnikami emocji, złożoności kreacji i skomplikowanych procesów realizacyjnych.

Studia I stopnia
Pracownia Druku I
dr hab. Małgorzata Lachman-Alwasiak
Pracownia Druku II
dr Piotr Czajkowski
Pracownia Tkaniny Unikatowej
dr hab. Izabela Wyrwa
Pracownia Realizacyjno-Doświadczalna
dr hab. Ludwika Żytkiewicz Ostrowska
mgr Dominika Walczak
Pracownia Interdyscyplinarnych Działań Tekstylnych
dr hab. Małgorzata Dobrzyniecka-Kojder, prof. nadzw.
mgr Michalina Szurgot

Studia II stopnia
Pracownia Druku I
dr hab. Małgorzata Lachman – Alwasiak
Pracownia Druku II
prof. Krystyna Czajkowska
Pracownia Tkaniny Unikatowej
prof. Włodzimierz Cygan
Pracownia Realizacyjno-Doświadczalna (studia I i II stopnia)
dr hab. Ludwika Żytkiewicz Ostrowska
mgr Dominika Walczak
Pracownia Interdyscyplinarnych Działań Tekstylnych
dr hab. Małgorzata Dobrzyniecka-Kojder, prof. nadzw.
mgr Michalina Szurgot

KATEDRA TKANINY
I i II stopień

Pracownia Obiektu do Wnętrz, Dywanu i Gobelinu
prof. Jolanta Rudzka-Habisiak
mgr Izabela Walczak

Pracownia Obiektu do Wnętrza, Dywanu i Gobelinu wchodzi w skład Katedry Tkaniny prowadząc działalność dydaktyczną z zakresu projektowania i realizacji obiektów do wystroju wnętrz o zróżnicowanym charakterze i funkcji - dywanu, miękkich pokryć podłogowych, gobelinu, działań artystycznych z zakresu sztuki włókna.

Prace przedstawione na wystawie prezentują wachlarz możliwości realizacyjnych studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Młodzi, kreatywni artyści poszukują niekonwencjonalnych rozwiązań technologicznych, często powiązanych z klasycznym rękodziełem.

Kuratorzy:
dr hab. Małgorzata Lachman