Filename: miniatura.jpg
    Filename: 003.jpg
    Filename: 004.jpg
    Filename: 005.jpg

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy pt. “Tributo”, który odbędzie się 15 maja 2019 r. (środa) o godz. 13.00 w Galerii Wolna Przestrzeń na Wydziale Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi (ul. Franciszkańska 76/78). Ekspozycja będzie czynna do 21 czerwca 2019 r. Wystawa kostarykańskiego artysty Michaela Picado jest jedną z pierwszych wystaw międzynarodowych, które odbędą się w Galerii Wolna Przestrzeń.

***

Myślą przewodnią wystaw jest chęć zbudowania relacji, związanej z wymianą międzykulturową. Współcześnie sztuka stanowi platformę porozumienia, łączy, pokazuje możliwość wzajemnej otwartej przestrzeni, stąd wystawa właśnie w Galerii Wolna Przestrzeń na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Galeria staje się miejscem otwartym nie tylko na wrażliwość oglądających studentów i pedagogów, lecz pokazuje również odmienny punkt widzenia, inny rodzaj inspiracji.

Pierwszym z zaproszonych gości jest Michael Picado urodzony 23 września 1980 r. w Cartago na Kostaryce.

***

Wykorzystuję fascynację pop-artem, używając kolorów, akcentując cechy charakterystyczne twarzy, stosując duże pociągnięcia pędzla i plamy kolorów, one nadają kształt moim pracom. Prace nawiązują do realizmu są figuratywne a czasami abstrakcyjne. Poszukuję innowacyjnych rozwiązań, każda praca jest dla mnie poszukiwaniem aury osoby, motywu który maluję.

Wystawa TRIBUTO jest hołdem dla wielkich mistrzów malarstwa, którzy na drodze mojej kariery odegrali dużą rolę, takich jak m.in. Andy Warhol. Interesuje mnie Pop-art, malarstwo Renoira i Moneta, impresjonizm. Gdy tworzę staram się uchwycić świetlistą atmosferę oraz kolor tak jak robili to dwaj wspaniali artyści Vincent van Gogh, Pablo Picasso. Inspirują mnie również postimpresjoniści, oraz poszukiwania ekspresji w malarstwie, mocne pociągnięcia pędzla, intensywność kolorów, które stosuję w moich pracach. Interesująca jest dla mnie również twórczość Jeana-Michela Basquiata, jego spontaniczność oraz zastosowanie abstrakcyjnych zabiegów a także wykraczanie poza bariery klasycznego malarstwa, które zmusza mnie do poszukiwań nowych rozwiązań i poszukiwania współczesnych form wyrazu.

The exhibition of the Costa Rican artist Michael Picado is one of the first international exhibitions to be held at Galeria Wolna Przestrzeń. The guiding theme of exhibitions is the desire to build a relationship related to intercultural exchange. Nowadays, art is a platform that spreads mutual understanding, connects and shows the possibility of mutual open space, hence the exhibition at the Open Space Gallery at the Faculty of Visual Arts at the Academy of Fine Arts in Łódź. The gallery becomes a place open not only to the sensitivity of students and professors, but also shows a different point of view, a different kind of inspiration.

The first guest invited is Michael Picado born in Cartago, Costa Rica on September 23, 1980.

I use fascination with pop-art, using colors, accentuating the facial features, using large brush strokes and color patches that give shape to my work. The works refer to realism are figurative and sometimes abstract. I am looking for innovative solutions, each work is for me a search for the aura of a person, a theme that I paint.

The TRIBUTO exhibition is a tribute to the great masters of painting who have played a big role in my career development such as Andy Warhol. I am interested in Pop-art, Renoir and Monet's painting, Impressionism. When I create, I try to capture the luminous atmosphere and color, just as the two great artists Vincent van Gogh and Pablo Picasso did. I am also inspired by post-impressionists and the search for expression in painting, strong brush strokes and the intensity of colors, all of which I apply to my work. I am also interested in the work of Jean-Michel Basquiat, his spontaneity and his use of abstract techniques as well as transcending the limitations of classical painting, forcing me to search for new solutions and search for contemporary forms of expression.

Prace Michalea Picado, które pojawią się na wystawie.

Salvador Dali,
2015, Acrílico, 48 x 60 cm