Typ studiów:

stacjonarne I stopnia

Nr sali: 45

Charakterystyka:

Pracownia Podstaw Projektowania Biżuterii zakłada zapoznanie się z metodami wykorzystującymi nowoczesny sposób projektowania współczesnych form biżuterii.

W trakcie zajęć odbędzie się szereg warsztatów konceptualnego projektowania rozwijającego kreatywność, a także urozmaicającego umiejętności studentów. Podczas poszczególnych paneli studenci będą indywidualnie lub w grupach odpowiadali na zadany problem rozwijający dynamikę procesu twórczego.

Na zajęciach studenci będą opracowywali zarówno stronę projektową zadania jak i technologiczną. W ten sposób poznają podstawowe właściwości wykorzystywanych materiałów, a także wdrożą się w warsztatową stronę projektowania biżuterii. Jednoczesne poznawanie tradycyjnych technologii w połączeniu z nowoczesnym projektowaniem pozwoli na wykorzystanie kreatywności oraz umiejętności warsztatowych na późniejszych etapach rozwoju studentów.

W pracowni studenci zapoznają się również z sylwetkami współczesnych twórców oraz najistotniejszymi wydarzeniami z branży biżuterii, co także pomoże im w rozwoju osobistym oraz wprowadzi ich głębiej w struktury wybranego przez siebie kierunku.