Typ studiów:

stacjonarne I stopnia

Nr sali: 55

Charakterystyka:

Zajęcia w Pracowni Medalierstwa to indywidualne spotkania ze studentami. Ćwiczenia skłaniają do poszukiwania formy przedmiotów użytkowych, medali i statuetek. Celem i sensem ćwiczeń jest sprowokowanie studenta do samodzielnego podejmowania i prowadzenia procesu twórczego. Fundamentem zajęć w Pracowni Medalierstwa jest uświadomienie studentowi, jak wygląda proces twórczy, projektowanie i realizacja. Nadrzędnym zadaniem studenta jest osiągnięcie dojrzałości do samodzielnej pracy po ukończeniu Akademii.

Ćwiczenia rozpoczyna wykład i dyskusja, dalsza droga to wieloetapowe konsultacje przedstawianych pomysłów. Studenci są zachęcani do obserwacji zjawisk, ich analizy, do samodzielnego myślenia oraz do poszukiwania niebanalnych rozwiązań.

Jednocześnie student praktycznie stosuje wybraną technologię podczas własnoręcznej realizacji zadania, konfrontuje się z rzeczywistym „oporem materii”, sprawdza adekwatność i skuteczność studiowanych technik.

Pracownia promuje rozumienie idei medalierstwa, jako autonomicznego gatunku twórczości, obszaru niewyczerpanej eksploracji twórczej i dającej szansę samorealizacji przyszłych artystów-projektantów. Ambicją pracowni jest też ugruntowanie pozycji medalierstwa jako dziedziny wyrosłej z tradycji - jednak na wskroś współczesnej, aktualnej, o niewątpliwym znaczeniu społecznym.