Typ studiów:

Nr sali: 12

Charakterystyka:

Motto:
Wszystko jest powiązane ze wszystkim - Tutto è legato a tutto - Leonardo da Vinci.

Program Pracowni odzwierciedla interdyscyplinarny i intermedialny charakter współczesnej sztuki. Proponuje studentom, przyszłym artystom-projektantom tematykę ćwiczeń stymulującą wykraczanie poza ścisłe ramy dyscyplin artystycznych.

Program adresowany jest do studentów:

• zainteresowanych przekraczaniem ram tradycyjnych dyscyplin sztuk pięknych i projektowych;
  • pragnących realizować niestandardowy, indywidualny tok studiów;
  • zainteresowanych łączeniem pracy w pracowni z aktywnością w przestrzeni publicznej.

Podstawową zasadą kształcenia w Pracowni jest podmiotowe i indywidualne traktowanie studenta i jego pracy. Program modyfikowany jest w zależności od aktualnych wymagań: każdy student jest indywidualnością, a naszym celem jest dostrzeżenie jego predyspozycji i rozbudzanie motywacji. Oczekujemy od niego kreatywności i inicjatywy, a nie powielania wzorców, choćby najlepszych.

Bliska jest nam zasada Platona: „Akademia może być wszędzie”. Proponujemy studentom różnorodne formy kształcenia poza pracownią np. odbywające się cyklicznie Międzynarodowe Warsztaty Intermedialne Ja, Tu i Teraz.