Typ studiów:

stacjonarne II stopnia

Nr sali: 244

Charakterystyka:

Pracownia Form Złotniczych jest jedną z czterech pracowni dyplomujących na poziomie studiów magisterskich w Instytucie Biżuterii. Celem kształcenia w tej specjalizacji jest opanowanie umiejętności projektowania i wytwarzania drobnych form użytkowych. Studenci projektują i wykonują: przedmioty na stół i biurko, galanterię metalową, przedmioty osobiste, ozdoby mebli, medale i inne drobne przedmioty dekoracyjne. W trakcie studiów uczą się realizować wyznaczone cele działania, opanowują metody pobudzania twórczego myślenia, umiejętności formułowania problemów projektowych oraz szukają oryginalnych rozwiązań projektowych. Nabywają umiejętności: projektowania określonego produktu w określonej technologii, doboru środków plastycznych ( materiałów, technologii) do wybranego projektu, projektowania obiektów przestrzennych, projektowania przedmiotów do określonego wnętrza, ceremonii lub użytkownika, metody prezentacji i dokumentacji zadań projektowych.

Studenci otrzymują zadania w postaci ćwiczeń. Realizując je muszą opanować umiejętność nadania projektowanemu przedmiotowi poprzez różne działania cech działa sztuki. Trudność ćwiczeń jest stopniowana, a ich treść dostosowana do kolejnych etapów kształcenia. Dobór ćwiczeń i sposobów ich realizacji ma spowodować, aby każdy student znalazł własny, indywidualny język wypowiedzi. Studenci muszą umieć uzasadnić podjęte decyzje plastyczne. Na warsztatach realizują wszystkie ćwiczenia. Ocenie podlega oryginalność projektu, właściwy dobór środków plastycznych i jakość wykonanych realizacji