Filename: 01.jpg

Typ Studiów:

studia stacjonarne I stopnia
studia stacjonarne II stopnia

Nr Sali:  229, sala komputerowa CYCERON (Główny Budynek ASP, V piętro)

Charakterystyka:

Pracownia Propedeutyki Dywanu Przemysłowego, w trakcie 2-letniego cyklu zajęć, przygotowuje studentów do pracy w zawodzie projektanta dywanu przemysłowego. Program zajęć obejmuje znajomość kluczowych wymogów dotyczących profesjonalnego projektowania na masową skalę: bodowy dywanu przemysłowego, konstrukcji, gęstości tkania, rodzaju splotów oraz redukcji kolorów do ograniczonych, uniwersalnych gam występujących w przemyśle dywanowym. Program pracowni przewiduje wizytę w Fabryce Dywanów w celu prezentacji i omówienia pracy dywanowego krosna przemysłowego oraz pracy zawodowego projektanta. Przygotowane ćwiczenia rozwijają umiejętności pracy z wykorzystaniem dedykowanych i uniwersalnych komputerowych programów graficznych. Używamy ich do tworzenia technicznych obrazów dywanów. Poszerza to również umiejętności studentów w zakresie wykorzystywania możliwości technicznych w indywidualnej pracy projektowej.

Treści programowe obejmują ćwiczenia projektowe w zakresie dywanu: transpozycja obiektów inspiracji, kreacja wzornicza, budowa tkaniny, konstrukcja, gęstość tkania, rysunek wzoru, umiejętność rozdzielenia pracy na etap rysunku technicznego i artystycznego opracowania projektu, kolorystyka zredukowana do określonej gamy oraz umiejętność tworzenia projektów uniwersalnych, możliwych do wymiany na inne gamy kolorystyczne. Celem zajęć jest również przygotowanie do pracy zespołowej, w grupie projektowej. Tworzymy wspólny, otwarty obszar dla twórczości i wymiany doświadczeń.