Pracownicy techniczni:

Nr sali:

130,

Charakterystyka:

W ramach zajęć studenci poznają dostępne metody realizacyjne w zakresie projektowania druku na tkaninie. System ćwiczeń umożliwia opanowanie podstaw projektowania wzorów oraz przygotowania ich do druku w oparciu o parametry techniczne, wynikające z rodzaju zastosowanej technologii. Pracując samodzielnie, studenci mają szansę poznać warsztaty druku od strony praktycznej, eksperymentować i łączyć wybrane techniki, nabierając przy tym świadomości wieloaspektowości ich zastosowania.

Program zajęć obejmuje zagadnienia dotyczące:

• projektowania wzorów raportowanych, jednoraportowych i wzorów w postaci aplikacji oraz przygotowania projektów do druku w oparciu o parametry techniczne,
  • poznania specyfiki dostępnych metod realizacyjnych (w tym świadomość dostosowania skali i charakteru projektowanego wzoru oraz doboru podłoża w zależności od wybranej techniki i przeznaczenia),
  • wykorzystania warsztatu druku w procesie kreacyjnym i eksperymentalnym,
  • realizacji małych form użytkowych i próbników tkanin (możliwość zastosowania różnorodnych materiałów, eksperymentowania z podłożem i łączenia technik).